اجتماعي

www.irna.ir

 • مشهد- ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: 325 معتاد متجاهر در مرحله دیگری از اجرای طرح ارتقاء امنیت محله محور در مشهد جمع آوری شدند.

 • تهران- ایرنا- سخنگوی شورای شهر تهران از ایجاد باغچه های اشتراکی در شهر به منظور افزایش میزان فضای سبز پایتخت خبر داد و گفت: ایجاد این باغچه های اشتراکی در برنامه 5 ساله سوم شهر تهران گنجانده شد.

 • زاهدان - ایرنا - معاون امور استانهای صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: عزت، آزادی و استقلال ایران اسلامی را مدیون خون پاک شهدا هستیم که در فاع از این آب و خاک از جان خویش گذشتند.

 • سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: ورود سامانه بارشی جدید، بارش شدید برف، باران، کاهش دما تا 15 درجه زیر صفر و احتمال جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف این استان را به همراه دارد.

 • قزوین - ایرنا - معاون مرکز بهداشت قزوین با بیان اینکه 76 درصد بیماری ها غیرواگیر هستندT گفت: با تغذیه سالم می توان 30 تا 40 درصد از بروز انواع سرطان ها جلوگیری کرد.

 • تهران-ایرنا- نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:مترو پردیس یکی از مطالبات اصلی مردم است و مذاکرات ساخت آن درمرحله نهایی شدن است.

 • قزوین - ایرنا - کارشناس سلامت روان،اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت قزوین گفت: انتشار نادرست اخبار مربوط به خودکشی توسط رسانه ها موجب ایجاد موجی از اقدام به این کار در جامعه می شود.

 • مشهد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: هفت نفر در این شهرستان به دلیل مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان دچار مسمومیت شده و به بیمارستان مراجعه کرده اند.

 • تهران- ایرنا- ازدواج مجدد بعد از طلاق یا فوت همسر به خودی خود اقدامی مثبت است اما بنا به گفته یک روانشناس، این اتفاق باید با رعایت الزاماتی چون گذر دوره زمانی منطقی از جدایی و درمان آسیب های ناشی از آن صورت گیرد.

 • اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: کولاک و برف نقاط مختلف این استان را تا ساعاتی دیگر فرا می گیرد.

 • اهواز - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: 39 خانوار بالغ بر 200 نفر گرفتار در سیلاب 24 ساعت گذشته برخی مناطق خوزستان توسط ماموران امداد و نجات هلال احمر کمک رسانی شدند.

 • تهران - ایرنا- آبدار بودنش علاوه بر زیبایی، نعمت است و خشک بودنش دست کم موجب تولید ریزگردهایی می شود که در چند سال گذشته میهمان ناخوانده شهرهای ایران بوده و مایه آزار مردمان دیار حماسه و مقاومت در برابر تجاوز ارتش بعثی صدام.

 • مشهد- ایرنا- دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: دستور ویژه ای برای پیگیری پرونده قتل کودک چهار ساله توسط پسربچه 13 ساله در مشهد صادر و پرونده پس از دستگیری متهم به قتل در جریان رسیدگی قرار گرفته است.

 • تهران- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تجهیزات لجستیکی و پشتیبانی در پایگاه های امدادی و شعب هلال احمر نیازمند تقویت است، انبارهای امدادی هم اگر چه کامل هستند و در زمان وقوع حوادث پاسخگوی نیاز مردم خواهند بود اما با استانداردهای بین المللی فاصله دارند.

 • سنندج - ایرنا - جانشین رئیس پلیس فتا کردستان گفت: بیشترین جرایم حوزه فضای مجازی در این استان مربوط به برداشت های مالی بویژه از راه هدایت به درگاه های جعلی بانکی است.

 • تهران- ایرنا- یک رستوران سنتی در محدوده مرکز تهران برای سه پرس غذا شامل کباب و جوجه مبلغ 744 هزار تومان دریافت کرده بود که پس از بررسی های گشت تعزیرات مشخص شد در این فاکتور بیش از 400 هزار تومان تخلف گرانفروشی داشته است.

 • تهران- ایرنا- رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت که اگر در زمان بحران تمامی امکانات دستگاههای حاکمیتی بسیج شوند تنها می توانند 10 درصد از خسارات کاهش دهند اما 90 درصد خود مردم هستند که در این زمینه می توانند با اقدامات مناسب خود از خسارات بحران بکاهند.

 • کرمانشاه - ایرنا - معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه ، از ورود سامانه ای بارشی به همراه توده هوایی سرد به جو استان خبر داد و گفت: این سامانه بارشی به تدریج سبب بارش برف و باران در نقاط مختلف می شود.

 • اراک - ایرنا - رئیس کمیته تحول اداری و سرمایه انسانی کمیسیون برنامه ریزی و سرمایه سازمانی شهرداری های کلانشهر کشور گفت: حمایت اعضای فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی از شهرداری ها در زمان بررسی بودجه 98 امری ضروری است.

 • قزوین - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین گفت: عملیات انتقال بازار پرندگان قزوین با وجود اقدامات و مکان یابی های انجام شده، تاکنون موفق نبوده است.

تحليل هاي اجتماعي

IMAGE
راهی بسوی عدالت اجتماعی
چهارشنبه, 18 مرداد 1396
راهی بسوی عدالت اجتماعی قسمت اول ( تعریف ظلم و عدل ) نوشته احمد قربانی کلمه عدالت از عدل گرفته شده است. عدل به معنی تراز شدن ، بخوبی در جای خودش قرار گرفتن را می دهد. اگر بخواهیم عدالت را تعریف کنیم. معمولا به حالتی گفته می شود که هر کسی و یا هر چیزی در جای خودش قرار گرفته... ادامه مطلب...
IMAGE
پژوهشی پیرامون جهاد سازندگی
یکشنبه, 01 اسفند 1395
در تاریخ  9 فوریه سال 2017  ( 21 بهمن 1395 ) مجله Middle East Critique  مقاله ای تحت عنوان  Development, Mobilization and War: The Iranian Construction Jehad, Construction Mobilization and Trench Builders Association (1979–2013) by Eric lob    به چاپ رسانده است. این مقاله پیرامون جهاد سازندگی  و توسط جناب آقای دکتر اریک لوب *‌ انجام گرفته... ادامه مطلب...
IMAGE
دلایل جنگ و عقب افتادگی کشورهای مسلمان
سه شنبه, 02 آذر 1395
جنگ، خونریزی، تخریب و عقب ماندگی علمی و فنی در کشورهای اسلامی فراگیر شده است. شدت تخریب‌ها بگونه ای است که چشم اندازی برای پایان جنگ و عقب ماندگی متصور نیست. چرا در دنیایی که علم و تکنولوژي پیشرفت کرده است، و انسانها در امنیت و رفاه زندگی می کنند، مردم کشورهای افغانستان،... ادامه مطلب...
IMAGE
قوه قضائیه، جلو گیری از جرم یا شیوع جرم
دوشنبه, 05 مهر 1395
قوه قضائیه،  جلو گیری از جرم یا شیوع جرم   ( نوشته احمد قربانی ) یکی از وظایف قوه قضائیه  برخورد با مجرمین و کاستن زمینه وقوع جرم  در آینده است. ولی اخیراً برخورد قوه قضائیه با مجرمین بگونه ای است که نه تنها جرم کمتر نمی شود، بلکه جرم شیوع بیشتری می یابد و در جاهایی... ادامه مطلب...
IMAGE
راهی برای اجرای اقتصاد مقاومتی
دوشنبه, 08 شهریور 1395
سایت اندیشه روشن برای اجرای موفقیت آمیز سیاست های اقتصاد مقاومتی ، مقاله راهی برای اجرای اقتصاد مقاومتی را ارائه می کند. نویسنده : احمد قربانی بیش از پنج سال از ارائه و طرح سیاست های اقتصاد مقاومتی می گذرد. اقتصاد مقاومتی واژه جدیدی است که تا کنون برای آن مدل خاصی ارائه نشده... ادامه مطلب...
IMAGE
شهرهاي عجيب و غريب ايران
دوشنبه, 27 بهمن 1393
 سايت انديشه روشن شهرهايي كه در آن رفتار ها و يا چيزهايي كه در شهرهاي ديگر معمول است ولي در اين شهرها معمول نيست را به نظر شما مي رساندتا به حال در مورد شهرهای عجیب و غریب زیاد شنیدیم اما شاید برای شما هم شنیدن رفتارهای عجیب شهروندان که باعث شده شهرشان معروف شه، عجیب باشه،... ادامه مطلب...
IMAGE
نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی
سه شنبه, 07 بهمن 1393
در پی حوادث اخیر فرانسه و انتشار تصاویر توهین آمیز به مقدسات اسلامی در یک نشریه فرانسوی، و تشدید جریان ضد اسلامی و اسلام هراسی از سوی مقامات و رسانه‌های غربی، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، نامه مهمی خطاب به جوانان در اروپا و امریکای شمالی مرقوم کردند. این... ادامه مطلب...

تازه ترين اخبار اجتماعي

ایسنا

اجتماعی
Web Analytics